2021-2022 Akademik Yılı Yeni Kayıt Duyurusu

2021-2022 Akademik Yılı Yeni Kayıt Duyurusu (Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı)

2021-2022 Öğretim Yılında Hazırlık Eğitimi Alacak Öğrencilerin Dikkatine (Yabancı Diller Yüksek Okulu)

 

YKS 2021 sonuçlarına göre Fakültemiz bölümlerine kayıt olacak öğrencilerin dikkatine:

1. 2021 YKS'de (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ESTÜ Mühendislik Fakültesi bölümlerini kazanan öğrencilerin, Elektronik veya Yüz yüze kayıt işlemleri esnasında aşağıdaki anketi ve bilgi formunu doldurmaları gerekmektedir.

            2021 Yeni Kayıt Öğrenci Anketi (Doldurulması zorunludur ve yaklaşık 7-8 dk sürmektedir.)

           Öğrenci Bilgi Sistemi    (Öğrenci Bilgi Formu için)

2. Covid-19 Pandemisi tedbirleri kapsamında, Yüz yüze kayıttaki bulaş riskini azaltabilmek amaçlı  E-devlet üzerinden Elektronik Kayıt'ın tercih edilmesi önerilmektedir.

3. Yüz yüze kayıtlar Endüstri Mühendisliği Bölümü, Zemin Katta bulunan END-1, END-2, END-3 dersliklerinde ve Bilgisayar laboratuvarında yapılacaktır. Yüz yüze kayıt zamanları; 09.00-12.00 ve 13.30-17.00 saatleri arasındadır. Konum bilgisi aşağıdaki haritada verilmiştir.

4. Yüz yüze kaydın sorunsuz tamamlanabilmesi için yukarıdaki yeni kayıt duyurusunda belirtilen evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi gereklidir.

5. Bölümlerin kayıt masaları ve bilgisayar laboratuvarı sosyal mesafe kuralına göre yapılandırılmıştır. (Pandemi tedbirleri) 

6. Kayıt yapılacak binaya sadece kayıt olacak öğrenciler kontrollü olarak alınacaktır. Velilerin binaya girişine izin verilmeyecektir. (Pandemi Tedbirleri)

7. Üniversitemizde COVID-19 pandemisi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında yerleşkelerimize giriş yapacak olan öğrencilerimiz ve misafirlerimizin 2 doz Covid-19 aşısını tamamlatmış olmaları gerekmektedir. Aşılarını tamamlatmamış olan öğrenci ve misafirlerimizin Eskişehir Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun 27.08.2021 tarih ve 39 sayılı kararının 9 uncu maddesi gereğince son 48 saat içerisinde yapılmış negatif sonuçlu PCR testlerini ibraz etmeleri gerekmektedir.Bina girişinde, öğrencilerin maske takmaları zorunlu olup HES kodu kontrolü ve sıcaklık ölçümleri yapılarak sınıflarda bulunan kayıt masalarına yönlendirileceklerdir. (Pandemi tedbirleri)

8. Kampüste tüm kantinler kapalı olduğu için su, gıda vb. ihtiyaçlar konusunda tedbirli gelinmesi önerilmektedir. (Pandemi tedbirleri)

9. Güncel bilgileri takip için Dekanlık/Bölümlerimizin iletişim ve sosyal medya hesaplarını takip etmeniz önerilmektedir. ( https://mf.eskisehir.edu.tr/node/306 )

Kayıt Yeri (Endüstri Mühendisliği) konum bilgisi  https://goo.gl/maps/e5j8HkJXbXNrRcjHA

 

Mühendislik Fakültesi, Kayıt Ofisi Fotoğrafları (Endüstri Mühendisliği Binası)