Arçelik, Sen Mühendissin: Bizimlesin Projesi Başlıyor

Arçelik, Türkiye’de genç nesillerin özellikle de kadınların, mühendislik ve yeni nesil AR-GE alanlarında çalışmasını teşvik eden, AR-GE’nin ülkemiz için önemini vurgulayan ve farkındalık yaratan sürdürülebilir bir programı geçtiğimiz sene hayata geçirdi. 
  
Bu sene pandemi koşulları nedeniyle online olarak ikincisini gerçekleştireceğimiz “Sen Mühendissin: Bizimlesin” Projesi’yle Ar-Ge’de öncü üniversitelerimizde, mühendislik, teknoloji ve temel bilimler alanlarında okuyan 3 ve 4. sınıf kız öğrencilerin, düzenleyeceğimiz online workshop’lara katılarak yeni nesil Ar-Ge’yi tanımalarını, sağlayacağımız mentörlük desteğiyle şirketimizin üretim ve teknoloji gücünü onlara daha iyi aktarmayı amaçlıyoruz. Programın sonunda ise katılımcıların Arçelik bünyesinde staj ve iş olanaklarını değerlendirmelerini arzu ediyoruz.  
  
www.muhendissin.com internet sayfamız üzerinden 01- 25 Ocak 2021 tarihleri arasında başvurular alınacak olup online olarak düzenlenecek workshop’a toplam 60 öğrenci davet edilecektir. 3 gün devam edecek workshop’ta Arçelik araştırmacıları ile bir araya gelecek olan öğrenciler, yenilikçi fikirleri inovatif çözümlere dönüştürmenin yanı sıra farklı etkinliklerle de tasarım odaklı düşünce ile topluma değer katacak ürün ve iş modelleri geliştirme konusunda bilgi sahibi olacaklar. 
  
Arçelik olarak ülkemizi dünyanın en büyük ekonomileri arasına taşıyabilmek konusunda en büyük gücümüzün parlak beyinlerimize güvenmek olduğunu düşünüyoruz. Bu düşünceyle hayata geçirdiğimiz projemizin fakültenizde okuyan öğrencilere duyurulması hususunda desteğinizi rica ederiz. Projeyle ilgili daha detaylı bilgi için Proje Sorumlusu olarak acelya_cakir@arcelik.com  e-posta adresi üzerinden ya da 0537 286 88 53 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz