ESTÜ MF & EOSB Arasında İşbirliği Protokolü İmza Töreni Gerçekleştirildi

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlık yönetimi arasında süregelen çalışmalar sonucunda işbirliği olanaklarının somutlaştırılması amacıyla 21.02.2020 Cuma günü Rektörümüz Prof.Dr. Tuncay DÖĞEROĞLU 'nun katılımı ile işbirliği protokolü imzalandı.
 
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim binasında gerçekleşen imza törenine rektörümüzün yanısıra Araştırma ve Lisansüstü Süreçler Direktörü Prof.Dr. Servet TURAN, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Süleyman KAYTAKOĞLU, Dekan Yardımcıları, Bölüm Başkanları ve ilgili öğretim üyeleri katıldı. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi yönetiminden ise Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Nadir Küpeli, Yönetim Kurulu Üyeleri, Bölge Müdürü ve temsilcileri katıldı.
 
EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli; Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile ikili işbirlikleri için önemli aşama kat ettiklerini belirterek, EOSB yönetimi olarak Ar-Ge 'ye ve bilim destekli üretime büyük önem verdiklerine değindi. Akademisyen ve sanayici buluşmaları ile hem ülkemizin hem de Eskişehir’in doğrudan faydasına yönelik sonuçlar ortaya çıkarmayı amaçladıklarını ifade etti. ESTÜ Mühendislik Fakültesinin teknolojik altyapısı ve donanımlı genç akademik kadrosunun kendilerini etkilediğini vurguladı.
 
Rektörümüz Prof.Dr. Tuncay DÖĞEROĞLU ise yeniden yapılanan üniversitemizde, sanayi işbirliği kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi. İlave olarak öğrencilerimizin sektörün ihtiyaçlarına hazır halde mezun olmalarına yönelik uygulamalara dikkat çekti. Bu tür ikili işbirliklerinin sistematik olarak yürütülmesinin önemini vurguladı. 
 
 
Protokol; ESTÜ ile Eskişehir OSB 'de bulunan katılımcı firmalar arasında ortak projeler geliştirilmesi, karşılıklı olarak altyapı, laboratuvar imkanlarının kullanımı ve öğrencilerin staj, uygulamalı eğitim, mezuniyet sonrası istihdamları ile ilgili işbirliği hükümlerini içermektedir.
 
Tören protokol metnine karşılıklı imzaların atılması sonrasında, iyi dileklerle sona erdi.
 
 
 
FOTO ALBÜM için tıklayınız.