Fakültemiz Geleneksel (8.) Hizmet Ödülleri Töreni (27.12.2019)

Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Hizmet Ödülleri Töreni, 27 Aralık Cuma günü fakülte Seminer Salonu’nda düzenlendi. Bu yıl 8’incisi düzenlenen törene, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürsoy Arslan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abidin Kılıç, Genel Sekreter Menderes Ünal, Öğretim Üyeleri ve İdari Personel katıldı.

Hizmet Ödülleri Töreni’nin açılış konuşmasını yapan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu “İlkini 2012 yılında gerçekleştirdiğimiz törenimizin bu yıl sekizincisini  gerçekleştiriyoruz. Hizmet Ödülleri törenimizin temelinde,  fakültemizin vizyon, misyon, temel değerleri doğrultusunda eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve topluma hizmet süreçlerine katkı veren, kalitesini ve verimini artırma yönünde çalışan tüm personelimizi takdir etme ve motivasyonlarını artırma amacı bulunmaktadır. Ayrıca çalışma ortamında takdir edilmenin ve hatırlanmanın da bir vefa borcu olduğunu biliyoruz. Etkin bir iletişim, huzurlu bir çalışma ortamı ve verimlilik olduğu sürece gerek akademik gerekse saha çalışanlarımızın, üniversitemiz ve fakültemizin yeniden yapılanma ve gelişme süreçlerine gönülden destek vereceği, katılımcı olacağı ve değişen ve gelişen koşullara daha kolay uyum sağlayacağı görüşündeyim. Düzenlediğimiz Hizmet Ödülleri Törenimizin ve diğer etkinliklerimizin, personelimizin birlik, beraberlik ve aidiyet duygularını güçlendireceğine inanıyorum. Bu duygularla fakültemizdeki süreçlere destek veren, mesleki ve yaşam becerileri ile donatılmış mezunlarımızın yetiştirilmesine katkı veren tüm akademik personelimize, öğrenci işleri dahil, idari ve mali süreçlerin sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlayan idari personelimize, altyapı ve saha çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. 2019 yılı içinde emekli olmuş arkadaşlarımıza vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyor, emeklilik hayatlarında huzurlu günler diliyorum. 2020 yılında ise çalışma arkadaşlarımızla, yine birlikte, başarılı ve sağlıklı bir şekilde çalışmayı diliyor, aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza hoşgeldiniz diyor, başarılar temenni ediyorum ” dedi.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ise, “Bu salonda olmak beni her zaman mutlu ediyor. Bu  törenin kesintisiz 8 yıl sürmesi ayrıca mutluluk kaynağı. Bir şeyleri başlatmak çok kolay oluyor ama devam ettirebilmek çok daha anlamlı. Ve en zor olan kısmı da bu muhtemelen. Bu nedenle sizlere teşekkür ediyorum. Hizmet Ödülleri, sekiz yıl önce başlamış olan komisyonlarımızdan bir tanesinin önerdiği bir etkinlikti. Tabii ki, vefa önemli bir duygu. Bunu hissetmek ve hissettirmek çok daha önemli. Yeni katılanları hatırlamak, uzun yıllar çalışıp kurumdan ayrılanlara herkesin huzurunda teşekkür etmek de çok önemli ve kıymetli. O yüzden ben fakültemizden emekli olup ayrılanlara sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum. Ve zaman zaman burayı ziyaret edeceklerini de ümit ediyorum. Fakülteye yeni katılanların da önünde uzun bir çalışma hayatı var. Onlara da başarılı bir iş yaşamı diliyorum. İletişim ve ilişkilerin iyi yönetiliyor olması önemli. Zamanımızın büyük bir kısmı burada geçiyor; o yüzden işimizi severek yaparak bir kaç kat daha anlamlı hale getiriyoruz. O yüzden tören için sizlere ve katılımcılara yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Törene, Üniversite ve Mühendislik Fakültesi’ne 40 yıl hizmet vermiş olan Prof. Dr. Nuran Ay ve Prof. Dr. Yaşar Hoşcan’a plaketlerinin verilmesi ile devam edildi. Prof. Dr. Ay ve Prof. Dr. Hoşcan, anı plaketlerini Rektör Döğeroğlu’nun elinden aldı.

Mühendislik Fakültesi’ne 30 yıl hizmet veren idari personel Mehmet Gül ile Şenol Zülfikar’a da plaketleri Genel Sekreter Menderes Ünal tarafından verildi.

Yirmi yıl boyunca Mühendislik Fakültesi’ne hizmet veren Prof. Dr. Aysun Özkan, Doç. Dr. Erhan Ayas, Dr. Öğr. Üyesi Banu Güner, Araş. Gör. Dr. Özen Yelbaşı ile idari personel Ayşe Koyun ve Nazım Ünlü’ye plaketleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürsoy Arslan tarafından verildi.

Mühendislik Fakültesi'ne 10 yıl hizmet veren, Dr. Öğr. Üyesi Burak Evirgen, Araş. Gör. Ali Yürekli ile idari personel Ali Akarsu, Hüseyin Suna, Mümin Çetintaş, Çiğdem Yıldırım, Mediha Alsan, Sevgi Duman'a plaketleri Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu tarafından verildi.

2019 yılında emekli olan Ayşe Kesgin, Turgut Bilgiç'e anı plaketleri Fakülte Sekreteri Mehmet Gül tarafından verildi.

2019 yılında Mühendislik Fakültesi’ne katılan Prof. Dr. Ahmet Baylar, Doç. Dr.Ünal Şen, Doç. Dr. Kadir Gedik, Dr. Öğr. Üyesi Cahit Perkgöz, Araş. Gör. Ezgi Aktaş, Öğr. Gör. Mehmet Kılıçarslan ve idari personel Çiğdem Yıldırım, Fatma Özçetin, Yasemin Eryiğit’e ise üniversite rozetleri Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet İnanç Onur tarafından takıldı.

Mühendislik Fakültesi’ne katkıda bulunan Seramik Araştırma Merkezi Müdürü Alpagut Kara, kantin işletmecisi Ayhan Koyunoğlu ile tören gecesinde canlı müzik yapan orkestra üyeleri Gizem Avcı, Soner Aksu ile Mustafa Avcı’ya anı plaketleri Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu tarafından verildi.

FOTO ALBÜM için tıklayınız.