Mühendislik Fakültesinden Eskişehir Dijital Dönüşüm Zirvesine Destek

Eskişehir Teknik Üniversitesi; Mühendislik Fakültesi olarak Eskişehir Sanayi Odası (ESO) nun düzenlediği Eskişehir Dijital Dönüşüm Zirvesine destek verdik. 
 
ESO Dijital Dönüşüm Zirvesi’nin ikinci panelinin (Panel 2: Dijital Dünya) ikinci oturumunda (Dijital süreklilik) Dijital Dünya’daki gelişmeler değerlendirildi. 2.Oturumun moderatörlüğünü Eskişehir Sanayi Odası Meclis Üyesi Mehmet Taşkın üstlendi. Fanuc Türkiye Temsilcisi Efe Ayangül, Solidworks Euromed Teknik Müdürü Refik Demirci, Teknopalas Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Oylum, ESTÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu panele konuşmacı olarak katıldı. 
 
Panelde, otomasyon, dijital dönüşümde üretime geçmeden önce yapılacaklar, veri toplama ve analizi, robot teknolojisi ve yapay zeka ilişkisinin gelişmesi, akıllı fabrikalar, dijital sürekliliğin sağlanması, üretim ve satış sonrası süreçlerin takibi, bulut tabanın yerlileşmesi, robotların karar vermeye başlaması, 3D modele dayalı üretim gibi konular değerlendirildi. 
 
Panel sonunda ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş ve ESO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Özeçoğlu tarafından panelistlere plaketleri takdim etti.