Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Bilim ve teknolojinin baş döndürücü bir hızla ilerlediği günümüz dünyasında mühendislik bu ilerlemeyi yönlendiren ve uygulayan disiplin olarak kritik bir öneme sahiptir. Toplumun ihtiyaçlarını karşılayacak, teknolojik gelişmelere yön veren ve geleceğin sorunları için sürdürülebilir ve güvenli çözümler sunan mühendislerin yetişmesi için ise nitelikli bir mühendislik eğitimi gerekir.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi olarak güçlü akademik kadromuz ve zengin altyapımız yanında, endüstri ile güçlü bağlar kurarak sağladığımız staj ve proje fırsatları ile çağdaş ve evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten, temel değerlerimizi benimsemiş, topluma katkı sağlayan ve fark yaratan mühendisler yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Fakültemiz bünyesindeki tüm mühendislik programlarımız teorik bilgilerin pratik uygulamalarla birleştiği kapsamlı bir müfredat sunarak öğrencilerimize kaliteli bir eğitim sağlamak üzere tasarlanmıştır. Programlarımız MÜDEK (Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından akredite edilmiş ve bu programlara EUR-ACE (European Accreditation of Engineering Programmes) etiketi verilmiştir. Öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımızla beraber çeşitli ulusal ve uluslararası araştırma projelerinde görev alarak henüz lisans eğitimlerine devam ederken araştırma yapmaya ve proje çalışmalarına katkı sunmaya başlayabilmekte; Erasmus/Erasmus+, Mevlana gibi uluslararası değişim programlarına katılarak dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitim görme veya staj yapma fırsatına sahip olabilmektedirler. Öğrencilerimiz büyük potansiyele sahip, yenilikçi projeler geliştirme konusunda hevesli ve topluma değer katan mühendisler olarak yetişmektedirler. Mezunlarımız da aldıkları eğitim ile sahip oldukları bilgi ve becerileri en iyi şekilde kullanarak başarılı kariyerlere imza atmaktadırlar.

Dekan olarak, gururla ifade ederim ki, öğrencilerimiz ve mezunlarımız, mühendislik disiplinindeki başarılarıyla öne çıkan, örnek niteliklere sahip bireylerdir. Fakültemizde sunduğumuz eğitim ve sağladığımız imkanlarla öğrencilerimizin ve mezunlarımızın başarılarına katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sizler, fakültemizin en değerli varlıkları ve geleceğimizin teminatısınız.

                                                                                          

                                                                                          Dekan

                                                                                 Prof. Dr. Hanife APAYDIN ÖZKAN